اسکریپت چیست؟
کد: 949
بازدید: 148

اسکریپت چیست؟

در برنامه نویسی رایانه ای ، اسکریپت یک برنامه یا دنباله ای از دستورالعمل ها است که به جای پردازنده رایانه ای (همانطور که یک برنامه کامپایلر است) توسط برنامه دیگری تفسیر یا اجرا می شود.

اما تعریف ساده تری میتوان برای اسکریپت چیست؟ پاسخی ارائه داد :

بیاید با یک مثال معنی اسکریپت چیست؟ را بهتر متوجه بشیم.

هنگامی که شما میخواهید یک سایت راه اندازی کنید میتوانید از سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس استفاده کنید. یا اینکه بیایید سیستم مدیریت محتوا خود را بر اساس زبان برنامه نویسی مانند php بنویسید.

اما خب اسکریپت یک مجموعه آماده از کد ها است که شما میتوانید مستقیم آن را روی وبسایت خود آپلود کنید و با استفاده از sql ان را به دیتابیس خود متصل نمایید.

پاسخ علمی تر اسکریپت چیست؟

اسکریپت ها برای چشم بازدید کننده قابل مشاهده نیستند اما در دسترس بودن آنها در کد یک وب سایت ، نحوه رفتار وب سایت در پاسخ به برخی از درخواست های کلیک ارسال شده توسط کاربر را مشخص می کند. به غیر از شبکه جهانی وب ، از اسکریپت ها برای اتوماسیون پردازش ها در رایانه محلی نیز استفاده می شود. درمجموع ، اسکریپت ها کمک بسیاری به ساخت وب کرده اند ، همانطور که امروزه به دیدن آن عادت کرده ایم.

هر اسکریپت نشان دهنده یک سند متنی است که شامل لیستی از دستورالعمل ها است که باید توسط یک برنامه خاص یا مدیر اسکریپت اجرا شود تا عملکرد خودکار مطلوب حاصل شود. این باعث می شود که کاربران نتوانند مراحل پیچیده ای را طی کنند تا هنگام دستیابی به وب سایت یا کار با رایانه های شخصی خود به نتایج خاصی برسند. ماهیت متن اسکریپت ها به آنها اجازه می دهد تا با کمک ویرایشگر متن اصلی باز و ویرایش شوند.

اسکریپت چیست؟ (shell script)

اولین زبان های اسکریپت نویسی به دهه 1960 برمی گردد. در آن زمان ، به جای زبان های نوشتاری ، از آنها به عنوان “زبان های کنترل شغل” یاد می شد. آنها فقط مجموعه ای ساده از دستورات بودند که برای نجات نیاز اپراتور انسانی به ورود دستی همه آنها ، اجرا شدند. این پرونده ها خیلی زود به “پوسته های پوسته” تبدیل شدند. اسکریپت های پوسته مجموعه ای از دستورات پوسته است که به عنوان خط فرمان یک سیستم عامل نیز شناخته می شود. اسکریپتهای Shell معمولاً برای دستکاری فایلها ، اجرای برنامه و چاپ متن استفاده می شوند.

پاسخی تخصصی به سوال اسکریپت چیست؟

ایجاد یک اسکریپت وب می تواند وقتی یک صفحه به عنوان خواننده از آن استفاده می کند ، اطلاعات را به آن اضافه کند یا به خوانندگان اجازه می دهد اطلاعاتی را وارد کنند ، مثلاً به بخش سفارش آنلاین یک تجارت آنلاین مراجعه کنید.

CGI (رابط مشترک دروازه) مکانیزمی را فراهم می کند. این درخواست ها و پاسخ ها را بین مرورگر وب خواننده و وب سرور ارائه دهنده صفحه انتقال می دهد. م Cلفه CGI در سرور شامل برنامه های کوچکی به نام اسکریپت است که اطلاعات را از سیستم مرورگر بیرون می کشد یا اطلاعاتی را برای نمایش فراهم می کند.

Picture 3 of What is a web script?یک اسکریپت ساده می تواند نام را بخواهد ، آدرس اینترنتی سیستمی را که خواننده استفاده می کند شناسایی کند و به او تبریک بگوید. اسکریپت ها را می توان به هر زبان برنامه نویسی نوشت ، اما از آنجا که آنها اغلب فرآیندهای ساده پردازش کلمه هستند ، زبان های نوشتاری رایانه مانند PERL به ویژه مناسب هستند. .

روش دیگر استفاده از زبان طراحی شده برای اسکریپت های وب است که توسط مرورگر اجرا می شود. جاوا اسکریپت که توسط Netscape Communications Corp طراحی شده است ، چنین زبانی است. با هر دو مرورگر Netscape و Microsoft قابل استفاده است.

میتوانید در ویکی پدیا در این باره بخوانید. اسکریپت چیست؟

 

حالا که جواب سوال اسکریپت چیست؟ را میدانید, میتوانید اقدام به راه اندازی سایت خود و نصب یک اسکریپت کنید. همچنین میتوانید به صفحه اسکریپت های سایت مراجعه کنید.

مشاهده اسکریپت ها

 

آیا نیاز به پشتیبانی دارید؟ بله Message, square icon - Free download on Iconfinder

اسکریپت چیست؟
5 از 1 رای